Česká a Slovenská Republika
+420 777 944 021
m.novak@alpinetech.cz

Rental & Used Machines

Alpinetech CZ spol. s r.o. - Zastoupení firem Hosokawa Alpine a Lindner Recyclingtech pro ČR a SR

Rental & Used Machines

V roce 2019 byla otevřena nová divize, která se zabývá odkupem a repasovaním starých strojů a možností pronájmu vybraných strojů.

Použité stroje

Divize Rental & Used Machines vyhledává staré stroje firmy Hosokawa Alpine a tyto stroje odkupuje. Po jejich odkoupení dojde k jejich kompletní rekonstrukci. Veškeré díly podléhající opotřebení (například těsnění, ložiska, filtry, mlecí nástroje a jiné) jsou vyměněny za nové a stroj je osazen novým motorem a novou elektroinstalací tak, aby vše odpovídalo současným platným předpisům. Na přání zákazníka jsou potom na stroji udělány úpravy na míru. Z původního stroje tak zbude jen původní šasi, které je opískováno a nově nalakováno. Zánovní stroje podléhají stejným výstupním testům jako stroje nové. Repasované stroje jsou samozřejmě dodávány s kompletní dokumentací a zárukou 1 rok jako v případě nového stroje. Poznávacím znakem, který zaručuje, že byl stroj repasován námi, je označení pomocí loga v záhlaví. Z našeho portfolia repasujeme všechny stroje, tedy mlýny, třídiče, kompaktory i laboratorní přístroje.

Pokud jste prodávající a chcete starý stroj vyměnit za nový, ozvěte se nám a my Vám s prodejem pomůžeme. Starý stroj je také možné brát jako součást platby za novou linku.

Mezi hlavní výhody pořízení použitých strojů patří:

  • Nižší cena v porovnání s novými stroji.
  • Zrychlené dodací lhůty. Ve chvíli, kdy je mlýn nabízen, je již naskladněn a čeká se na speciální požadavky zákazníka.
  • Současné náhradní díly. Některé mlýny již mohou být pár desítek let staré a je tedy možné, že náhradní díly k nim již nejsou k dostání. Kompletní repase zajistí, že budou použity současné  díly, které je možné u nás objednat.
  • Pečeť kvality Hosokawa Alpine Originals

Na následujících fotkách je vidět stroj před a po repasi.

Pronájem strojů

Hosokawa Alpine nabízí také možnost pronajmutí některých našich strojů. Pronajmutí je možné krátkodobé v řádech jednotek týdnů i dlouhodobé na déle než rok. Pronajmutí stroje je vhodné v situacích, kdy je potřeba rychlá změna výroby, překlenutí určitého časového úseku (například výpadku výroby), otestování našich strojů s konkrétním materiálem přímo na místě nebo sezónní výroba. Sezónní výroba může být například z důvodu zvýšení poptávky, vyvinutí nové technologie nebo na základě speciálního požadavku zákazníka. Nabízíme k pronájmu mnoho strojů od laboratorních velikostí pro zpracování několika několika gramů materiálu až po velkokapacitní výrobní linky. Pro kompletní nabídku nás prosím neváhejte kontaktovat. Cena zapůjčení se odvíjí od ceny stroje a délky pronájmu.

Hlavních důvodů k zapůjčení stroje je několik:

  • Vyzkoušení stroje přímo ve výrobním cyklu. Některé materiály nejsou vhodné pro přepravu, a tudíž je nemůžete dopravit do našeho testcentra.
  • Výkonnostní zkoušky v reálných podmínkách. Při pokusech v našich testcentrech jsme na základě výsledků schopni odhadnout přibližné hodinové výkony stroje. V reálných podmínkách přímo ve výrobě se ovšem mohou tyto hodnoty měnit. Zvláště pokud je jeden stroj používán pro více druhů materiálu.
  • Rychlé dodací lhůty. V případě, že je náš stroj v nabídce je již naskladněn a připraven k okamžité expedici.
  • Současné vybavení. Naše stroje jsou vždy vybaveny aktuálním softwarem a odpovídají nejnovějším standardům. V našich strojích používáme pouze originální díly.
  • Od malých velikostí (Multi Process Machines) až po velké výrobní linky (Container Machines)

Více informací – Used machines Více informací – Rental machines

Kontaktujte nás