Česká a Slovenská Republika
+420 777 944 021
m.novak@alpinetech.cz

Test center & Lab

Alpinetech CZ spol. s r.o. - Zastoupení firem Hosokawa Alpine a Lindner Recyclingtech pro ČR a SR

Test center & Lab

Firma Hosokawa Alpine nabízí svým zákazníkům možnost provést zkoušky v jejím testcentru, které se nachází v německém Augsburgu. Toto testcentrum je největší svého druhu na světě. Na ploše přes 3000 mse nachází více než 60 strojů, na kterých může provést jak laboratorní, tak produkční zkoušky. Je zde i možnost testovat materiály, které vyžadují speciální opatření dle směrnice ATEX, tak i materiály, které musí být mlety při nízkých teplotách (kryomletí). Výsledné vzorky si poté může zákazník sám otestovat u sebe nebo u svých zákazníků, případně využít k tomu naši laboratoř. Na základě výsledků těchto pokusů poté navrhneme optimální řešení. Testovací dny jsou zpoplatněny, ale v případě objednávky u firmy Hosokawa Alpine je tato částka z výsledné ceny odečtena.

Kromě testovacího centra se v areálu také nachází plně vybavená laboratoř, která průběžně vyhodnocuje průběh testů, na jejichž základě lze měnit vstupní parametry v reálném čase. Naše laboratoř nabízí analýzu pomocí prosévací metody, sedimentační metody, laserové difrakce, elektronového mikroskopu a další.

Po celou dobu pokusů můžete být přítomni osobně a výsledky společně s našimi odborníky hodnotit a navrhovat zlepšení. Nově přichází firma Hosokawa Alpine s možností digitálního dozoru. Tato služba funguje tak, že náš pracovník používá speciální brýle, které v reálném čase přenášejí obraz i zvuk. Vy tedy přes videokonferenci vidíte co se děje, jak stroj pracuje a jaké jsou výsledky a můžete dávat laborantovi další pokyny. 

Ukázku této služby můžete vidět na následujícím videu.

Více informací – Lab Více informací – Test center 

Kontaktujte nás