Česká a Slovenská Republika
+420 777 944 021
m.novak@alpinetech.cz

Mobilní drtiče

Alpinetech CZ spol. s r.o. - Zastoupení firem Hosokawa Alpine a Lindner Recyclingtech pro ČR a SR

Mobilní drtiče

Mobilní drtiče firmy Lindner jsou ideálním řešením v případě, kdy je materiál rozdělený v několika lokacích a není potřeba konkrétní materiál drtit kontinuálně. Mobilní drtiče naleznou využití například při likvidaci skládek, při likvidaci dřeva napadeného kůrovcem nebo při drcení železničních pražců po jejich celoplošné výměně. Jedním z hlavních úkolů mobilních drtičů bývá zejména redukce objemu pro transport a odseparování železných kovů.

Mobilní drtiče firmy Lindner používají dieselové motory značky Caterpillar nebo Scania. Jedná se o stejné typy motorů, které se používají v nákladních automobilech. Použití běžně dostupných motorů koresponduje s ideologií firmy Lindner, která hlásá to, aby náhradní díly byly co nejsnadněji dostupné a zajištění servisu bez problematické. U modelu Urraco 75 je též dostupná stacionární verze s elektrickým pohonem.

Oblasti využití

  • Drcení odpadního dřeva – Mobilní drtiče firmy Lindner jsou vhodným řešením pro drcení odpadního dřeva všech skupin A1 – A4. Drtiče jsou schopny si poradit s jakýmkoliv typem dřeva, ať už se jedná o palety, kmeny nebo pařezy. Drcení může probíhat jednostupňově nebo dvoustupňově. Při jednostupňovém drcení je dřevo podrceno na požadovanou velikost a zbaveno železných kovů pomocí magnetického separátoru umístěného přímo nad výstupním pásem. Toto drcení je vhodné pro transport na další technologické zpracování. Při dvoustupňovém drcení je podrcené dřevo jednak očištěno od železných kovů, ale výstupní frakce putuje na mobilní síto (např. Lindner ZETASTAR 75), které nadsítnou frakci vrací zpět do drtiče. Pomocí síta se dá také odseparovat hlína, prach a příliš jemná frakce. Takto podrcené dřevo může být použito ihned k dalšímu zpracování nebo použito jako palivo.

Více informací

  • Tuhý komunální odpad – Mobilní drtiče mohou být využity i při zpracovávání tuhých komunálních odpadů k hrubému nadrcení. Podrcení a odseparování železných kovů výrazně usnadňuje transport k dalšímu využití. Takto podrcený materiál je vhodný pro automatické separační linky, protože pro tyto linky je potřeba. aby měl materiál definovanou velikost a aby byl dostatečně sypký.
  • Hliníkový šrot – Při zpracování hliníkového šrotu je prvním krokem redukce objemu. To vede ke zvýšení sypné hmotnosti a vyššímu výkonu při následujících procesech. Dvourotové drtiče firmy Lindner mají jak stříhací účinek, tak i drtící. Zároveň při tomto drcení může dojít k oddělení kombinovaných materiálů, jako je například hliník-železo nebo hliník-plast.

Více informací

  • Drcení kontaminovaného dřeva – Pokud se pro výrobu železničních pražců nebo telegrafních sloupů používá dřevo, tak je jednak potřeba zvolit co nejhouževnatější a za druhé zvolit vhodnou ochranu, která dané dřevo zakonzervuje. Dříve se u nás v hojné míře používala Karbola, která však pro lidské tělo a životní prostředí může být škodlivá. Navíc tato dřeva mohou obsahovat za dobu svého používání cizí předměty, jako jsou například šrouby, matky, kovové desky a další. Drcení tohoto dřeva vyžaduje robustní stroj s dostatečným výkonem. Mobilní dvouhřídelové drtiče firmy Lindner jsou schopné si s tímto dřevem hravě poradit.

Typy podvozku

Mobilní drtiče firmy Lindner se vyrábějí v několika provedení podvozků. Vhodný podvozek se volí jednak od požadavků zákazníka a jednak také od typu stroje.

  1. Kontejnerový rám s nápravou – U tohoto typu podvozku je stroj usazen na stejném rámu, jako používají lodní kontejnery. Drtič je tedy možno složit do takových rozměrů, aby se k převážení tohoto stroje na velké vzdálenosti mohlo použít stejných tahačů, které jsou určené pro lodní kontejnery. Na drobné popojíždění po místě určení se potom používá hydraulicky ovládaná náprava s tažným hákem. Tento hák je možno zaháknout za traktor nebo bagr a drtič je možno kousek popovézt.
  2. Pásový  pohon – Tento pohon využívá pásů, které jsou podobné jako se používají pro tanky. S tímto podvozkem je možno jezdit bez cizí pomoci po místě určení krokovou rychlostí. Tento typ je schopný popojíždět i během normálního provozu. To je výhodné zejména při velkých objemech, kdy je materiál drcen tzv. “na hromadu”. Postupným popojížděním je zajištěno, že se drtič sám nezasype. Tento pohon však nemá schválení pro provoz na pozemních komunikacích a tudíž na velké vzdálenosti je potřeba ho převážet pomocí kamionu.
  3. Třínápravový přívěs – Tento typ podvozku se používá u série Miura. Pro běžné popojíždění na místě určení se používá tažné zařízení s hydraulickými podpěrami. Tento typ podvozku je certifikovaný pro provoz na veřejných komunikacích a dá se tak převážet velmi jednoduše jako přívěs.

Brožura AJ

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat

Kontakt

URRACO 75

Drtič Urraco 75 je dvouhřídelový mobilní drtič firmy Lindner. Tento stroj je díky své robustní konstrukci, drtící jednotce a výkonnému pohodnu univerzálním strojem na širokou škálu materiálu. Na zpracování zeleného odpadu, odpadního dřeva, komunálního i živnostenského odpadu nebo k drcení hliníkového šrotu. Tento stroj je velice kompaktní a lze ho vždy snadno převézt na místo určení.

Pohonná jednotka – Drtič Urraco je poháněn nejmodernějšími vznětovými motory od firmy Scania, který jsou šetrné k životnímu prostředí a mají nejnižší emisní limity (EU STage IV, US Tier4f). Motor má výkon 375 hp.  Tříokruhový chladicí systém, který je řízen společně  s motorem a hydraulikou zajišťuje dokonalý přívod vzduchu a chlazení.

Hydraulika – Hydrostatický pohon řídí samoregulační hydraulika, která je schopna dosáhnout maximálního točivého momentu 240 000 Nm. Bezpečný provoz celého stroje je poté zajištěn okamžitou detekcí cizích nemelitelných předmětů.

Dávkování – Drtič Urraco disponuje výklopnou násypkou, která je schopna se zvednou až do úhlu 80° na obou stranách, čímž pomáhá optimalizovat dávkování materiálu na drtící jednotku. Tato výklopná násypka může být velmi snadno ovládána pomocí dálkového ovládání například z kabiny nakladače.

Drtící jednotka – Urraco 75 využívá dvouhřídelovou pomaluběžnou drtící jednotku, která zajišťuje aktivní vtahování materiálů do mlecí zóny. Toto vtahování materiálu zajišťuje vysoké hodinové drtící výkony. Drtící hřídele kombinují nástroje na řezání, drcení, trhání a lámání. Možnost zvolit z více designů drtící jednotky poté zajišťuje dokonalé přizpůsobení materiálu.

Vynášecí pás – Vynášecí pás je součástí drtiče Urraco. Je ovládaný hydraulicky a jej možné ho kompletně celý sklopit v případě potřeby. Během provozu může být výška vynášecí pásu upravovaná pomocí dálkového ovládání. U zvláště těžkých materiálů, jako mohou být kovové šroty nebo průmyslové odpady je možné vyztužit vynášecí pás ocelí. Volitelně je možné pořídit magnetický separátor, který se umístí přímo nad vynášecí pás a zbavuje podrcený materiál železných kovů, jako jsou například hřebíky, matky a další spojovací materiál.

Podvozek – Mobilní drtiče Urraco 75 se dodávají se dvěma druhy podvozků. Buďto se dodávají s kontejnerovým rámem s nápravou nebo s pásovým podvozkem. Pokud je místo dieselového pohonu zvolen elektrický pohon, tak je Urraco 75 dodáván jako stacionární drtič.

Ovládání a provoz – Sofistikované ovládání s displejem s intuitivním uživatelským prostředím a dálkový ovladač umožňují efektivně a bezpečně ovládat celý stroj. Pomocí dálkového ovládání může operátor mimo jiné ovládat i výklopný dávkovač a nastavovat výšku vynášecího pásu.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat nebo si stáhněte informační brožuru v angličtině nebo navštivte stránky výrobce.

Brožura AJ

Kontaktujte nás Více informací

URRACO 95

Drtič Urraco 95 je dvouhřídelový mobilní drtič firmy Lindner. Tento drtič je ideálním řešením pokud hledáte mobilní, dobře manévrovatelný drtič s obrovskými výkony. Díky svým výkonným motorům a drtící jednotce s agresivním vtahováním materiálu udělá tento drtič krátký proces s každým materiálem. Hlavním rozdílem oproti Urraco 75 je jeho přibližně dvojnásobný výkon.

 

Pohonná jednotka – Drtič Urraco je poháněn nejmodernějšími vznětovými motory od firmy Scania, který je šetrný k životnímu prostředí a má nejnižší emisní limity (EU STage IV, US Tier4f). Motor má výkon 770 hp.  Tříokruhový chladicí systém, který je řízen společně  s motorem a hydraulikou zajišťuje dokonalý přívod vzduchu a chlazení.

Hydraulika – Hydrostatický pohon řídí samoregulační hydraulika, která je schopna dosáhnout maximálního točivého momentu 480 000 Nm. Bezpečný provoz celého stroje je poté zajištěn okamžitou detekcí cizích nemelitelných předmětů.

Dávkování – Drtič Urraco disponuje výklopnou násypkou, která je schopna se zvednou až do úhlu 80° na obou stranách, čímž pomáhá optimalizovat dávkování materiálu na drtící jednotku. Tato výklopná násypka může být velmi snadno ovládána pomocí dálkového ovládání například z kabiny nakladače.

Drtící jednotka – Drtící jednotka drtiče Urraco 95 má o 70 % delší drtící nástroje než jeho menší bratr Urraco 75. Díky tomu nabízí tato drtící jednotka velmi agresivní vtahovací síly a zajišťuje tak vysoké drtící výkony. Dvouhřídelová pomaluběžná drtící jednotka se vyrábí v několika designech, díky čemuž je možné se přizpůsobit jakémukoliv vstupnímu materiálu.

Vynášecí pás – Vynášecí pás je součástí drtiče Urraco. Je ovládaný hydraulicky a jej možné ho kompletně celý sklopit v případě potřeby. Během provozu může být výška vynášecí pásu upravovaná pomocí dálkového ovládání. U zvláště těžkých materiálů, jako mohou být kovové šroty nebo průmyslové odpady je možné vyztužit vynášecí pás ocelí. Volitelně je možné pořídit magnetický separátor, který se umístí přímo nad vynášecí pás a zbavuje podrcený materiál železných kovů, jako jsou například hřebíky, matky a další spojovací materiál.

Podvozek – Mobilní drtiče Urraco 95 se dodávají s pásovým podvozkem. Tento stroj se může díky tomu jednoduše přemisťovat po dané lokaci. Celý stroj je ovládán pomocí obouručního dálkového ovládání s joystickem. Celý podvozek je napájen hydraulicky a pracuje plně nezávisle.

Ovládání a provoz – Sofistikované ovládání s displejem s intuitivním uživatelským prostředím a dálkový ovladač umožňují efektivně a bezpečně ovládat celý stroj. Pomocí dálkového ovládání může operátor mimo jiné ovládat i výklopný dávkovač a nastavovat výšku vynášecího pásu.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat nebo si stáhněte informační brožuru v angličtině nebo navštivte stránky výrobce.

Brožura AJ

Kontaktujte nás Více informací

MIURA

Miura je dvouhřídelový drtič od firmy Lindner. Tento drtič je díky svému třínápravovému podvozku a systémem Fast Change velmi flexibilním a mobilním zařízením. Jednoduché převozy a snadné a rychlé výměny drtícího systému dělají z tohoto drtiče ideální řešení pro rychlé střídání míst a materiálů.

Pohonná jednotka – Drtič Urraco je poháněn nejmodernějšími vznětovými motory od firmy Scania, který je šetrný k životnímu prostředí a má nejnižší emisní limity (EU STage IV, US Tier4f). Motor má výkon 350 hp. Tříokruhový chladicí systém, který je řízen společně  s motorem a hydraulikou zajišťuje dokonalý přívod vzduchu a chlazení.

Hydraulika – Hydrostatický pohon řídí samoregulační hydraulika, která je schopna dosáhnout maximálního točivého momentu 240 000 Nm. Bezpečný provoz celého stroje je poté zajištěn okamžitou detekcí cizích nemelitelných předmětů.

Dávkování – Drtič Urraco disponuje výklopnou násypkou, která je schopna se zvednou až do úhlu 80° na obou stranách, čímž pomáhá optimalizovat dávkování materiálu na drtící jednotku. Tato výklopná násypka může být velmi snadno ovládána pomocí dálkového ovládání například z kabiny nakladače.

Drtící jednotka – Pomaluběžný dvouhřídelová jednotka zajišťuje agresivní vtahování materiálu a garantuje vysoké drtící výkony. Díky vyměnitelným drtícím jednotkám je možné zpracovávat široké portfolium materiálů – od zelených větví až po staré hliníkový šrot.

FX Fast Exchange Unit – Drtič Miura je osazen jednou z našich posledních inovací již v základu stroje. Jedná se o nový systém výměny drtící jednotky, díky kterému je možno rychle vyměnit drtící hřídele do 20 minut. Díky tomuto systému je navíc velmi snadné provádět údržby a opravy. V případě vniknutí cizího tělesa se mohou boční stěny drtiče Miura doširoka otevřít pomocí hydrauliky a toto cizí těleso bezpečně a snadno vyjmout.

Podvozek – Drtič Miura je dodáván se dvěma typy podvozků. Prvním typem je pásový dopravník díky kterému se může jednoduše přemisťovat po dané lokaci. Celý stroj je ovládán pomocí obouručního dálkového ovládání s joystickem. Celý podvozek je napájen hydraulicky a pracuje plně nezávisle. Druhým typem je tří nápravový přívěs. Ten je dodáván s tažným zařízením a hydraulicky ovládanými podpěrami. Tento typ je schválen pro provoz na pozemních komunikacích jako přívěs. Díky tomu lze tento stroj velmi rychle a snadno převážet mezi jednotlivými lokacemi.

Ovládání a provoz – Sofistikované ovládání s displejem s intuitivním uživatelským prostředím a dálkový ovladač umožňují efektivně a bezpečně ovládat celý stroj. Pomocí dálkového ovládání může operátor mimo jiné ovládat i výklopný dávkovač a nastavovat výšku vynášecího pásu.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat nebo si stáhněte informační brožuru v angličtině nebo navštivte stránky výrobce.

Brožura AJ

Kontaktujte nás Více informací