Česká a Slovenská Republika
+420 777 944 021
m.novak@alpinetech.cz

Pharma & Lab

Alpinetech CZ spol. s r.o. - Zastoupení firem Hosokawa Alpine a Lindner Recyclingtech pro ČR a SR

Farmaceutický průmysl

Stroje Hosokawa Alpine AG splňují veškeré mezinárodní farmaceutické standardy pro výrobu léčiv a kosmetických přípravků. Velká variabilita zařízení poskytuje možnost výroby od šarží v jednotkách gramů až do desítek kilogramů hodinově. U těchto zařízení je zejména dbáno na vysokou čistotu strojů, prostředí a ochranu pracovníků. Kromě mletí a třídění práškových materiálů je firma Hosokawa Alpine také odborníkem na kompaktování a granulaci.

Izolátory / uzavřený kontejnment

Ve farmaceutickém průmyslu je kladen důraz na ochranu produktu, strojů a hlavně zdraví obsluhy. Firma Hosokawa Alpine je schopná své stroje dodávat v zapouzdřených izolátorech a obsluha stroje probíhá skrze gumové rukávy. V izolátorech je udržován neustálý podtlak, aby i v případě netěsnosti nedošlo ke kontaminaci prostoru obsluhy. Integrovaný izolátor má výhodu úspory místa oproti postavení ‚clean rooms‘ okolo celého zařízení. Izolátory navíc bývají vybaveny čistícím systémem, který se skládá z několika trysek přímo uvnitř izolátoru. Pomocí těchto izolátoru je možné plnit limity OEL ve všech třídách.

Mechanické zpracování strojů

Standardem ve farmaceutických aplikacích je používání leštěného nerezu. U součástí které jsou v kontaktu s produktem se nepoužívají žádné sváry, aby bylo možno stroj dokonale a jednoduše vyčistit. Stroje mají potřebné farmaceutické certifikáty a odpovídají mezinárodním standardům. U výbušných látek je také možnost vyrobit stroj v provedení vyhovující pro zónu 1 i 2 dle směrnice ATEX.

Laboratoř & Výzkum

Picoline

Picoline je zařízení vyvinuto firmou Alpine pro mletí, třídění a mixování prášků a suspenzí v řádech několika gramů až po stovky gramů.

Zařízení se skládá z:

  • platformy, která obsahuje řídící software a displej
  • funkčních modulů, které vycházejí z řad našich vlastních strojů, v jejichž výrobě  máme dlouholetou tradici. Mezi jednotlivé moduly řadíme třídiče, mlýny, třídičové mlýny a mixéry.
  • příslušenství, kam můžeme řadit dávkovače, mixéry, měřící zařízení, vstřikovací sestavy, ventilátory, jednotky těsnící kapaliny a další

Celý koncept je vytvořen pro výrobu malých šaržích v řádek jednotek gramů bezeztrátově. Všechny získané výsledky při testech jsou navíc plně přenositelné do výrobních kapacit. Navíc se toto zařízení jednoduše čistí, snadně ovládá a vyžaduje minimální údržbu.

Laboratorní sítovačka e 200 LS

Laboratorní sítovačka slouží ke zjištění distribuční křivky a vyhodnocování vzorků přímo na místě u zákazníka. Tato sítovačka je standardizována a dodává se v několika softwarových verzích. Software je schopný vytvářet grafy a pomocí interpolace určovat významné hodnoty a tato data ukládat a případně i odesílat na úložiště v síti. K sítovačce je možné vybrat síta s okatostí od 20 μm do 4 mm.

Multiprocesní zařízení

Multiprocesní zařízení je mobilní a flexibilní zařízení, které bylo vyvinuto pro univerzální použití v laboratořích a vývojových centrech. Zařízení je používáno jako modulární systém a je možné zapojit tryskový mlýn, úderový mlýn, větrný třídič, úderový mlýn s integrovaným větrným třídičem, cyklon a filtr. Celé zařízení je plně automatizované a vyrobeno v nerezu. Vhodné pro výzkumy a při výrobě pouze malého množství látky. Firma Hosokawa Alpine dodává jednotlivé moduly v několika velikostech.

Kontaktujte nás  Více informací