Česká a Slovenská Republika
+420 777 944 021
m.novak@alpinetech.cz

Recycling

Alpinetech CZ spol. s r.o. - Zastoupení firem Hosokawa Alpine a Lindner Recyclingtech pro ČR a SR

In-House Recycling

Firma Hosokawa Alpine nabízí řešení sloužící k tzv. In-house Recycling. Vlastní odpad vznikající při výrobě se přetváří do podoby vhodné k opětovnému použití. Toto recyklování výrazně šetří materiálové ztráty při výrobě a zároveň řeší otázku co s odstraňováním odpadu. Robustní nožové mlýny s křížovým nůžkovým střihem, které jsou firmou Hosokawa Alpine AG patentovány, si dokáží poradit s velkou škálou materiálů v různých formách. Kromě strojů na mletí a separování nabízí firma Hosokawa Alpine dodání kompletní linky na klíč, dle aktuálních potřeb zákazníka. 

Nožové mlýny Rotoplex a Compact Line mají odlévané (nikoliv svařované) rotor a robustní skříně. Díky absenci svárů na rotorech a masivním statorům jsou tyto stroje velmi odolné a prakticky bezporuchové. Vyrábějí se ve výkonech od 10 kW do 500 kW. Zařízení je možné dodávat i v úpravě pro kryogenní mletí pro špatně melitelné materiály za normálních teplot, ze zvýšenou ochrannou proti opotřebení a i ve verzi, která splňuje podmínky směrnice ATEX.

Některé příklady aplikací, které firma Hosokawa Alpine dělá.

Recyklace fólií

Stroje od firmy Hosokawa Alpine jsou při recyklaci fólií velmi univerzální. Naše stroje si poradí jak se zpracováním odřezků tak i s recyklací celých rolí u všech druhů plastových fólií. Kromě mlýnů a granulátorů nabízíme také další příslušenství pro uzavřený materiálový okruh. Naše linky si také dokáží poradit s vícesložkovými fóliemi (např. krycí střešní fólie), včetně separace na jednotlivé složky.

Recyklace kabelů

Recyklace kabelů klade velké nároky nejenom na technologii, ale zejména na konstrukci strojů. Robustní konstrukce se speciální úpravou proti opotřebení u primárního mlýnu zajistí spolehlivý provoz s nízkými nároky na údržbu. Komplexní linka od firmy Hosokawa Alpine zajistí nejenom  rozdrcení vstupního materiálu na požadovanou velikost, ale také precisní mechanickou separaci plastů a kovů. Umíme také zakulatit nadrcené měděné drátky, což vede ke zlepšení tokových vlastností výstupního materiálu. 

Recyklace plastů

Při výrobě plastových výrobků, zejména u složitých tvarů a profilů, vzniká mnoho odpadního materiálu. Tento materiál se dá pomocí jednoduchých úprav (mletí, odprášení a granulování) opětovně vrátit na začátek výrobního procesu a tím výrazně zefektivnit kompletní výrobu. Jsme schopni zpracovávat široké spektrum plastů jako jsou PE, PET, HDPE, PVC, PP a další.

Další zpracovávané materiály

  • PET Lahve
  • Plasty
  • Guma
  • Kaučuk
  • Kabely
  • Elektronika
  • Koberce
  • Látky
  • Kůže
  • Molitan

a další.

Kontaktujte nás  Více informací